اعلام جزئيات شيوه جديد ثبت‌نام خودرو در گروه سایپا

نویسنده:

مدیر سایت

تاریخ ایجاد:

4 خرداد 1399

معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه خودروسازی سایپا گفت: به مناسبت عيد سعيد فطر، طرح فروش فوق‌العاده هفت محصول گروه خودروسازي سايپا اجرا مي‌شود.
عباس قاسمی درباره اين طرح فروش كه با ابلاغ وزارت صمت و سيستم جديد ستاد تنظيم بازار اجرا مي شود، اظهار كرد: با برگزاری جلسات تخصصي در كميته خودرو، مصوب شد كه سايپا در طرح فروش فوق العاده ۱۰هزار محصول خود را به فروش برساند.
قاسمي با بيان اينكه شفافیت در فرآیندها و عدالت در عرضه محصول، راهبرد جدید گروه سایپا است، افزود: بر اساس این روش و سازوکار، هيچ تفاوتي بين فردي كه روز اول ثبت نام مي‌كند با كسي كه روز آخر مراحل ثبت‌نام را انجام می‌دهد، وجود ندارد و شانس همه براساس قرعه‌كشي يكسان است.
وي تاكيد كرد: در گذشته “زمان ثبت نام” برای متقاضيان اهميت قابل توجهي داشت ولي در طرح جديد وزارت صمت و ستاد تنظيم بازار، ديگر قيدِ زمان وجود ندارد و فروش خودرو در قالب قرعه‌كشي نهايي مي شود.
معاون مهندسی سازمان سایپا افزود: مدت زمان ثبت نام قبل از قرعه کشی ۱۰ روز تعیین شده که سه روز اول فقط احراز هویت و هفت روز بعدی واریز وجه به میزان ۵۰ درصد قیمت مصوب خودرو است که البته در هفت روز دوم امکان توامان احراز هویت و واریز وجه وجود دارد.
قاسمي افزود: متقاضيان خريد خودرو يك هفته براي ثبت نام فرصت دارند كه اميدواريم در اين شرايط ورودي كاربران به سايت متعادل باشد و مشكلات قبلي براي ثبت‌نام مشتريان ايجاد نشود.
معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه سایپا اظهار کرد: در اجرای این طرح ابتدا متقاضیان ثبت نام خودرو به وب سایت رسمی فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا به آدرس www.saipacorp.com مراجعه کرده و با درج مشخصات کامل و طي كردن مراحل پیش ثبت نام، نام کاربری و رمز ورود به سامانه را دریافت می‌کنند.
قاسمی با بیان اینکه سامانه “امتا” به صورت آنلاين ثبت نام های انجام شده را راستی آزمایی می‌کند، افزود: پس از این مرحله، متقاضیان یک هفته فرصت دارند تا ۵۰ درصد از مبلغ خودرو مورد نظر خود را به حساب شرکت واریز کنند. پس از یک هفته روند ثبت‌نام متوقف می‌شود و قرعه‌کشی برای تخصیص خودرو به مشتریان با حضور نمایندگانی از سازمان‌های ذی‌ربط و نهادهای نظارتی انجام خواهد شد.
وي با اشاره به اينكه اسامي منتخبين قرعه‌كشي به صورت عمومي اعلام خواهد شد، افزود: مبلغ پرداختی کسانی که در قرعه‌کشی انتخاب نشده‌اند، طی هفت روز کاری پس از اعلام نتایج به حساب آنها بازگردانده مي‌شود.
معاون مهندسی سازمان و سیستم های گروه سایپا ادامه داد: در سيستم فروش فوق‌العاده جديد كه از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت با همكاري خودروسازان طراحي و اجرا شده، نقش واسطه‌ها و ودلالان كمرنگ مي شود، از اين رو افرادي مي‌توانند در اين طرح شركت كنند كه شرايط لازم را داشته باشند.
قاسمي درباره شرايط ثبت‌نام‌كنندگان خودرو نيز اظهارداشت: با هر کد ملی فقط امکان ثبت نام و خرید یک دستگاه خودرو مجاز است، در غیر این صورت قرارداد از سوی خودروساز به صورت یک طرفه، لغو می‌شود. همچنين مشتریانی که در ۳۶ ماه اخیر اقدام به خرید خودرو از سايپا يا ايران‌خودرو کرده‌اند، مجاز به ثبت‌نام نیستند.
وي با بيان اينكه خريدار خودرو نبايد پلاك انتظامي فعال داشته باشد، ادامه داد: دارا بودن گواهینامه رانندگی و سن بالاي ۱۸ سال هم براي ثبت‌نام خودرو الزامی است.
قاسمی در پایان در ضمن اینکه از مردم خواست از مراجعه مستقیم به سامانه امتا خودداری کرده و همه مراحل را از سایت رسمی سایپا انجام دهند، تاکید کرد: کد ملی، شماره تلفن همراه، مشخصات حساب بانکی و… همه باید متعلق به شخص ثبت‌نام‌کننده باشد و مشتریان باید در ثبت شماره شبا خود در سایت فروش دقت نمایند، چرا که مسئولیت ورود شماره شبا به صورت اشتباه و در نهایت برگشت پول به حساب فرد دیگر بر عهده ثبت‌نام‌کننده است.

تولید نخستین خودروهای مجهز به گیربکس شش دنده شهریورماه امسال
اما و اگرهای قرعه کشی فروش فوق العاده خودرو

نوشتن یک دیدگاه